چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار اقتصاد / نرخ جدید میوه و صیفی اعلام شد/کاهش بی رویه سردرختی‌ها در بازار

نرخ جدید میوه و صیفی اعلام شد/کاهش بی رویه سردرختی‌ها در بازار

به گزارش خبرنگاران جوان : نرخ جدید میوه و صیفی اعلام شد/کاهش بی رویه سردرختی‌ها در بازار

عکس 6742053_930 نرخ جدید میوه و صیفی اعلام شد/کاهش بی رویه سردرختی‌ها در بازارحسن صابری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میوه و تره بار تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بازار میوه و تره بار اظهار کرد: اکنون هر کیلو انبه ۸ تا ۱۱ هزار ، انجیر زرد ۴ تا ۱۲ هزار ، انجیر سیاه ۲ تا ۵ هزار ، انگور بی دانه هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و انگور عسگری هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است.

وی نرخ هر کیلو آلو زرد را ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو آلو شابلون ۶۰۰ تا ۴ هزار ، پسته تازه ۱۳ تا ۲۳ هزار ، توت فرنگی گلخانه ۱۰ تا ۲۵ هزار ، سیب گلاب ۷۰۰ تا ۶ هزار، شبرنگ ۵۰۰ تا ۴ هزار ، خیار رسمی ۶۰۰ تا هزار و ۸۰۰ و خیار گلخانه ۷۰۰ تا ۲ هزار تومان است.

صابری با اشاره به نرخ سایر میوه های تابستانه در بازار گفت: هر کیلو گلابی بیروتی با نرخ ۳ تا ۱۰ هزار ،گلابی شاه میوه هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار ، هلو انجیری ۵۰۰ تا ۵ هزار ، هلو زعفرانی ۸۰۰ تا ۴ هزار ، هندوانه ۳۰۰ تا ۵۵۰، طالبی ۵۰۰ تا هزار و ۵۰۰ و خربزه ۶۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی نو را ۶۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار ، فلفل دلمه رنگی ۴ تا ۷ ، فلفل دلمه سبز هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ ، بادمجان قلمی ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ ، بادمجان گلخانه هزار و ۲۰۰ تا ۲ ، پیاز ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰ ، سیب زمینی ۷۰۰ تا هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گفته صابری نرخ هر کیلو سبزی خوردن ۸۰۰ تا هزار و ۳۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) ۸۰۰ تا هزار تومان است.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میوه تهران ادامه داد: فراوانی میوه‌های سردرختی در میدان میوه و تره بار، کاهش بی رویه قیمت را رقم زد به طوریکه نرخ های موجود جوابگوی هزینه تولید نیست.

وی با اشاره به اینکه بازارمیوه تابع عرضه و تقاضا است، تصریح کرد: با توجه به آنکه فصل میوه‌های سردرختی روبه اتمام است از این رو پیش بینی می شود که وضعیت بازار بهبود یابد.

به گفته صابری مرکبات نوبرانه ظرف یک هفته آینده در بازار عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

آخرین تحولات بازار میوه و صیفی‌جات

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : نرخ جدید میوه و صیفی اعلام شد/کاهش بی رویه سردرختی‌ها در بازار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *