چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار اقتصاد / اف بی آی در حال تحقیق روی جاسوسی “اوبر” از رقبا

اف بی آی در حال تحقیق روی جاسوسی “اوبر” از رقبا

به گزارش عصرخودرو : اف بی آی در حال تحقیق روی جاسوسی “اوبر” از رقبا پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) در حال تحقیق درباره این موضوع است که آیا اوبر از نرم افزاری برای دخالت غیرقانونی در فعالیت رقبای خود استفاده کرده یا خیر.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از رویترز، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد این تحقیقات روی یک برنامه اوبر که در داخل این شرکت به Hell معروف است، متمرکز است که می‌تواند رانندگانی را که برای سرویس رقیب “لیفت” کار می‌کنند، ردیابی کند.

تحت این برنامه که سال گذشته متوقف شده، اوبر حساب‌های کاربری جعلی برای مشتریان ایجاد کرده که به این شرکت اجازه می‌داد رانندگان لیفت در آن حوالی و قیمت سرویس های آنها را ردیابی کند.

وال استریت ژورنال افزود: این برنامه همچنین به اوبر اجازه داده که اطلاعاتی را درباره رانندگانی که برای هر دو شرکت اوبر و لیفت کار میکرده اند شناسایی و آنها را برای ترک لیفت و کار کردن تنها برای اوبر تطمیع کند.

اوبر هنوز درباره این موضوع اظهارنظر نکرده است.

شرکت اوبر در حال حاضر با یک سری مشکلات حقوقی روبرو است و گزارش درباره تحقیقات اف بی آی درباره این شرکت در حالیست که اوبر چندی پیش دارا خسروشاهی، مدیرعامل سابق شرکت حمل و نقل اکسپدیا را به عنوان مدیرعامل جدید جایگزین تراویس کالانیک شد.

منبع خبر : عصرخودرو

بخش های مرتبط : اف بی آی در حال تحقیق روی جاسوسی “اوبر” از رقبا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *