پنجشنبه , سپتامبر 14 2017
خانه / اخبار سینما / همواره درصدد ترویج بازی های مناسب از نظر مفهوم و محتوا بوده ایم

همواره درصدد ترویج بازی های مناسب از نظر مفهوم و محتوا بوده ایم

به گزارش ایرنا : همواره درصدد ترویج بازی های مناسب از نظر مفهوم و محتوا بوده ایم به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسن کریمی قدوسی روز یکشنبه در نشست خبری سومین لیگ بازی های رایانه ای اظهارداشت: سومین لیگ بازی های رایانه ای رویداد بزرگ دیگری در حوزه بازی است که در فاصله دو ماه از نمایشگاه «تی. جی.سی» برگزار می شود که در…

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسن کریمی قدوسی روز یکشنبه در نشست خبری سومین لیگ بازی های رایانه ای اظهارداشت: سومین لیگ بازی های رایانه ای رویداد بزرگ دیگری در حوزه بازی است که در فاصله دو ماه از نمایشگاه «تی. جی.سی» برگزار می شود که در مخاطبان متفاوت است.
وی ادامه داد: در نمایشگاه «تی.جی.سی» بحث بازی سازان مطرح بود که می خواستیم بازی سازی در کشور را فعال و آن را متصل به جامعه جهانی در حوزه بازی کنیم ولی توجه این رویداد بازدید کنندگان است زیرا بازدید کنندگان، مخاطبان بنیاد ملی بازی به حساب می آیند.
کریمی قدوسی با بیان اینکه ۲۳ میلیون نفر روزانه به طور متوسط ۷۰ دقیقه بازی می کنند، گفت: برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان وحتی میانسالان و برای اینکه بازی های مناسب را به کسانی که در ایران بازی انجام می دهند معرفی کنیم امسال سومین لیگ بازی های رایانه ای را توسط بنیاد ملی بازی و شرکت معکب و خود برج میلاد برگزار می شود.

** رشد چشمگیر شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته
وی افزود: امسال یک جهش بزرگ در تعداد ثبت نام کنندگان داشتیم که سال گذشته ۲ هزار و۱۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند اما امسال ۶ هزار و ۹۰۵ نفر ثبت نام کننده داشتیم که ۱۰ درصد آن را بانوان تشکیل می دهند. همچنین بیشترین ثبت نام کننده برای بازی ایرانی Quiz of Kings بود و امسال سعی کردیم یک بازی انتخاب کنیم که خیلی معروف بود که ۲ هزار و ۴۰۵ نفر در آن ثبت نام کردند.
کریمی قدوسی ادامه داد: دومین رشته پرطرفدار این رقابت‌ها هم فیفا بود که ۲ هزار و ۹۸ نفر در آن در دو کنسول اکس ‌باکس و پلی استیشن ۴ ثبت ‌نام کردند. در بازی PES نیز یک هزار و ۸۰۴ نفر، در بازی کلش رویال ۴۸۳ نفر و در بازی کانتر ۲۳ تیم ۵ نفره شرکت کرده‌ اند.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های ریانه ای افزود: مسابقات با جوایز بیشتر انجام می شود و یک میلیارد ریال جوایز مسابقات است که جایزه اصلی نیز یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ که به بازی Quiz of Kings اختصاص داده می شود. همچنین اعزام به مسابقه فرانسه که در آبان ماه برگزار می شود داریم که اکنون در بازی کلش رویال یک نفر را اعزام می کنیم.
وی گفت: برای بنیاد حوزه مسابقات و گیمرها و بازدید کنندگان بسیار مهم است و سعی ما این است که هر سال نسبت به سال گذشته هوای گیمرها را بهتر داشته باشیم و در ادامه برنامه های بیشتری اتفاق خواهد افتاد و کارهای بیشتری خواهیم کرد.
کریمی قدوسی افزود: تمام تلاش را می کنیم تا بازی هایی را در کشور ترویج دهیم که از نظر مفهوم و محتوا مورد نظر بنیاد و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است، در این سه سال دیده شده بازی های در کشور گسترش می یابند که متاسفانه مجوز ندارند و به زودی با آنها برخورد می کنیم. نباید تضاد وجود داشته باشد اگر بنیاد متولی بازی های رایانه ای است، باید در واقع همه بخش ها و سازمان ها به این تصمیم و محتوایی که توسط بنیاد رده بندی شده احترام بگذارند.
وی با اشاره به همکاری وزارت ارتباطات در سال‌ های گذشته نیز گفت: تعامل خوبی با وزارت ارتباطات داریم که مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از محل وجوه اداره شده را برای وام به بازی ‌سازان اختصاص دادند. با معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز در بخش ‌های مختلف همکاری داریم.
کریمی قدوسی ادامه داد: بدنبال تعامل با نهادهای مختلف مانند وزارت ارتباطات، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان هستیم، مساله بازی‌ های رایانه‌ ای فرابخشی و فرا تکنیکی است که امیدواریم این هماهنگی به وجود بیاید.

** حضور ۱۰ درصدی بانوان در سومین لیگ بازی های رایانه ای
وی با اشاره به حضور زنان در این دوره گفت: در دوره دوم لیگ بازی‌ های رایانه ‌ای شاهد حضور تعداد کمی از بانوان بودیم اما امسال به طور جدی از آنها برای حضور در رقابت ‌ها دعوت شد که با استقبال خوبی مواجه شدیم.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: بانوان در رشته های Quiz of Kings و Clash Royale شرکت کردند که ۱۰ درصد از شرکت کنندگان را به خود اختصاص دادند اما در فیفا اجازه شرکت نداشتند که امیدوارم با ملاحظات در نظر گرفته قدم به قدم جلوتر برویم و بتوانیم از بانوان برای حضور در سایر بازی ها نیز دعوت کنیم.
سومین لیگ بازی های رایانه ای با حضور حدود ۷ هزار گیمر از ۱۳ تا ۲۳ شهریور ماه در برج میلاد برگزار می شود.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : همواره درصدد ترویج بازی های مناسب از نظر مفهوم و محتوا بوده ایم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *