چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار سیاست / حسن‌بیگی در گفت‌وگو با فارس: نشست آستانه بهترین فرصت برای اتخاذ تصمیم قاطع در خصوص مسلمانان میانمار است/ تأکید بر اتحاد کشورهای اسلامی برای حل مشکل مسلمانان میانمار

حسن‌بیگی در گفت‌وگو با فارس: نشست آستانه بهترین فرصت برای اتخاذ تصمیم قاطع در خصوص مسلمانان میانمار است/ تأکید بر اتحاد کشورهای اسلامی برای حل مشکل مسلمانان میانمار

به گزارش فارس نیوز : حسن‌بیگی در گفت‌وگو با فارس: نشست آستانه بهترین فرصت برای اتخاذ تصمیم قاطع در خصوص مسلمانان میانمار است/ تأکید بر اتحاد کشورهای اسلامی برای حل مشکل مسلمانان میانمار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نشست آستانه بهترین فرصت برای سران کشورهای اسلامی به منظور اتخاذ تصمیم قاطع در جهت نجات مسلمانان میانمار است چراکه وضعیت مسلمانان میانمار نیازمند اجماع در میان کشورهای اسلامی است.

ابوالفضل حسن‌بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار نشست آستانه بهترین فرصت برای سران کشورهای اسلامی است تا در مورد وضعیت مسلمانان در میانمار تصمیم قاطعی اتخاذ کنند.

وی افزود: کشورهای اسلامی که به میانمار نفت می‌دهند و یا کمک مالی می‌دهند باید ارسال نفت و کمک مالی خود را قطع کنند و کشورهایی که توانایی نظامی و سیاسی دارند باید دولت این کشور را به خاطر کشتار مسلمانان تهدید کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: قطعاً اگر دولت میانمار دست از حمایت ارتش و ارتش این کشور نیز دست از حمایت اقلیت بودایی این کشور بردارند وضعیت مسلمانان بهتر از این وضعیت خواهد بود.

حسن‌بیگی خاطرنشان کرد: اگر این ناامنی‌ها برای مسلمانان در میانمار ادامه داشته باشد قطعاً این وضعیت محدود به میانمار نخواهد بود و کشورهایی همچون مالزی و دیگر کشورهای مسلمان این منطقه نیز مشاور ناامنی خواهند شد.

وی افزود: امروز داعش در منطقه غرب آسیا و حامیان آنها با بن‌بست مواجه شده‌اند و قطعاً این ناامنی‌ها در کشورهای مسلمان شرق آسیا ادامه پیدا خواهد کرد و نباید کشورهای مسلمان نسبت به مسئله میانمار بی‌تفاوت باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران تمام توان خود را برای مبارزه با تروریسم چه در بحث داعش و چه در میانمار به کار گرفته است و در بحث میانمار باید یک اجماع بین‌المللی و به ویژه یک اجماع بین کشورهای مسلمان بوجود بیاید.

انتهای پیام/

منبع خبر : فارس نیوز

بخش های مرتبط : حسن‌بیگی در گفت‌وگو با فارس: نشست آستانه بهترین فرصت برای اتخاذ تصمیم قاطع در خصوص مسلمانان میانمار است/ تأکید بر اتحاد کشورهای اسلامی برای حل مشکل مسلمانان میانمار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *