پنجشنبه , سپتامبر 14 2017
خانه / اخبار سیاست / ورود ترامپ به فاز جدیدی از اقدامات ضدایرانی در خلیج فارس / آیا کاخ سفید می تواند امیر قطر را در رابطه با تهران مجاب کند؟

ورود ترامپ به فاز جدیدی از اقدامات ضدایرانی در خلیج فارس / آیا کاخ سفید می تواند امیر قطر را در رابطه با تهران مجاب کند؟

به گزارش انتخاب : ورود ترامپ به فاز جدیدی از اقدامات ضدایرانی در خلیج فارس / آیا کاخ سفید می تواند امیر قطر را در رابطه با تهران مجاب کند؟ کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ تماسهای تلفنی جداگانه ای با رهبران عربستان سعودی، امارات و قطر انجام داده و وحدت بین شرکای عربی واشنگتن را برای تقویت استقرار منطقه و مقابله با تهدیدات ایران ضروری دانسته و بر پایبندی تمام دولتهای عربی به…

به گزارش «انتخاب»؛ در سویی دیگر، مذاکره استراتژیکی بین آمریکا و کویت برگزار شد که به امضای توافق امنیتی برای تبادل اطلاعات و یک توافق نظامی برای فروش تجهیزات نظامی به کویت و به صورت کلی به تعمیق روابط دو طرف منتهی شد. در همین رابطه، تیلرسون وزیر خارج آمریکا بر اهمیت وحدت دولتهای عضو شورای همکاریهای خلیج برای مقابله با چالشها که مهمترین آن ایران است، تاکید کرد.

در مورد بحران بین قطر و عربستان نیز آمریکا وارد میدان شده و تلاش می کند راه حل مناسبی را برای آن بیابد که از نظر ایالات متحده، قاطعیت قطر در برابر ایران است، برای اتخاذ موضع فراتری در ضدیت با این کشور.

به نظر می رسد انتظار چند ماهه آمریکا و تصریحات ضد و نقیض آن در مورد بحران قطر، اکنون با فشار بر دوحه که مهمترین نقطه برای منافع واشنگتن است، وارد مرحله تازه ای شده که همان تحریک کشورهای عربی منطقه علیه ایران و محور آن است.

هدف آمریکا برای دشمنی دولتهای عربی با ایران در صورتی محقق می شود که قطر از استقلال طلبی خود دست برداشته و روابط متزلزل آن با عربستان به روابط دوستانه تبدیل شود.

منبع خبر : انتخاب

بخش های مرتبط : ورود ترامپ به فاز جدیدی از اقدامات ضدایرانی در خلیج فارس / آیا کاخ سفید می تواند امیر قطر را در رابطه با تهران مجاب کند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *