سه شنبه , سپتامبر 12 2017
خانه / اخبار آموزش / آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

به گزارش خبرنگاران جوان : آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

عکس 6743513_282 آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدیدبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر، مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی دولتی و همچنین رتبه‌بندی تغذیه دانشجویان و غذای دانشگاه‌ها از کارهای بسیار مهمی بود که توسط صندوق رفاه دانشجویان انجام شد.

قیمت خوابگاه‌های دانشجویی به وسیله رتبه بندی مشخص می شود وی گفت: در رابطه با رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی قرار بر این شده تا قیمت خوابگاه‌ها براساس رتبه خوابگاه تعیین و قیمت هر خوابگاه براساس رتبه‌ای که دارد مشخص شود.

یزدان‌مهر تاکید کرد: ما تمام خوابگاه‌های دانشجویی دولتی را از بین صفر تا ۱۰ رتبه‌بندی کردیم و با توجه به امتیازاتی که خوابگاه‌ها کسب کردند آنها را در ۵ کلاس یا طبقه تقسیم‌بندی کردیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: با اجرای رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی آنها هم مانند هتل‌هایی که ستاره دارند، در ۵ کلاس طبقه‌بندی شدند و نرخ خوابگاه هم براساس، امکانات آن، نوع شهر و رتبه‌ای که دارد، تعیین شد.

مشاور وزیر علوم خاطرنشان کرد: بر اساس این رتبه بندی ۳۸ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه ۴ و ۵ و سی درصد از خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه ۳ و مابقی در رتبه ۱ و ۲ قرار داشتند.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی و تعمیر و تجهیز آنها صورت گرفته تا خوابگاه های رتبه پایین به رتبه‌های بالا ارتقا یابند.

یزدان‌مهر در خاتمه با اشاره به آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: خوابگاه‌های دانشجویی در تابستان امسال به کارگاه‌های تعمیر و تجهیز تبدیل شدند و حداکثر تا مهرماه ۵۰۳ خوابگاه دانشجویی به رتبه‌های بالاتر ارتقا پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *