یکشنبه , سپتامبر 17 2017
خانه / اخبار جامعه / تقویت جریان‌های خنک در گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی

تقویت جریان‌های خنک در گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی

به گزارش خبرآنلاین : تقویت جریان‌های خنک در گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از تقویت جریان‌های خنک در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی طی فردا (۲۰ شهریورماه) خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز در مناطقی از گیلان و مازندران رشد ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از بعدازظهر فردا با تقویت جریان‌های خنک شمالی در استان‌های گیلان، مازندران و مناطقی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این موج روز سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه) سبب بارش باران در گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی و ارتفاعات شمالی سمنان و شمال خراسان رضوی خواهد شد.

به گفته وظیفه، در ساعات بعدازظهر امروز و روز دوشنبه در مناطقی از غرب هرمزگان و جنوب فارس نیز رشد ابر و احتمال رگبار باران با رعد و برق و وزش باد وجود دارد.

گرد و خاک در زابل

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: در سه روز آینده در بعضی ساعات در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز دوشنبه (۲۰ شهریورماه)، صاف، گاهی همراه با وزش باد، اوایل شب نیمه ابری با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان تهران در روز سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه)، کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

۴۲۴۲

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : تقویت جریان‌های خنک در گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *