چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار سیاست / احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها در کشور/ اعلام نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر

احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها در کشور/ اعلام نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر

به گزارش خبرنگاران جوان : احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها در کشور/ اعلام نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر

عکس 6238228_452 احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها در کشور/ اعلام نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر“محمد محمودی شاه‌نشین” رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفتگو با خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ از احتمال لغو برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی در کل کشور خبر داد.
وی تصریح کرد: متاسفانه براساس بررسی‌های انجام شده، مشخص شد به اندازه کافی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیکی سالم و قابل اعتماد در بسیاری از نقاط کشور وجود ندارد.
محمودی شاه‌نشین تاکید کرد: اکنون قرار است، طی جلسه‌ای با بررسی تمامی مدارک و گزارشات در مورد لغو برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی شوراها در کشور تمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اظهار داشت: اطمینان کامل از جوابگو بودن دستگاه‌های اخذ رای الکترونیکی تاکنون حاصل نشده و اگر به این نتیجه برسیم که این دستگاه‌ها در سایر استان‌ها همانند تهران دچار مشکل است اجازه برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی را نخواهیم داد.
وی با بیان اینکه در گذشته برای تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات به صورت دستی تذکرات لازم داده شده بود، تصریح کرد: البته وزارت کشور هم بر خلاف توافقات اولیه به میزان کافی دستگاه‌های سالم در نظر نگرفته و بعضا برای برخی شهرها به صورت معیوب، تعداد کم یا جا به جا ارسال کرده است.
محمودی‌شاه‌نشین خاطرنشان کرد: براین اساس تا دو ساعت دیگر تصمیم‌گیری نهایی در مورد برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی اتخاذ می‌شود اما مردم نگران نباشند با لغو برگزاری انتخابات الکترونیکی همانند گذشته این امر به صورت دستی انجام خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع خبر :

بخش های مرتبط : احتمال لغو انتخابات الکترونیکی شوراها در کشور/ اعلام نتیجه نهایی تا ساعاتی دیگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *