پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / بازگشت پرونده ثامن‌الحجج به دادسرا

بازگشت پرونده ثامن‌الحجج به دادسرا

به گزارش خبرآنلاین : بازگشت پرونده ثامن‌الحجج به دادسرا ایسنا نوشت: سرپرست دادگاه‌ کیفری یک استان تهران از اعتراض مدعی‌العموم نسبت به حکم صادره در پرونده ورمی کمپوست خبر داد و گفت: پرونده ثامن‌الحجج نیز برای رفع نواقص به دادسرا بازگردانده شده است.

محسن افتخاری با اشاره به پرونده «ورمی کمپوست» گفت: حکم این پرونده صادر شده و اگر اعتراض شود برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود، البته دادستانی تهران به حکم صادره اعتراض کرده است.

وی با اشاره به پرونده اعتباری ثامن‌الحجج نیز گفت: این پرونده که برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده بود، به‌منظور رفع برخی نواقص به دادسرا بازگشت تا دادسرا نواقص آن را مرتفع کند.

وی افزود: پس از رفع نواقص، دادگاه رسیدگی به این پرونده را آغاز خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، متهمان پرونده ورمی کمپوست که حدود ۸ نفر می‌شوند بر اساس حکم دادگاه بدوی به حبس و رد مال محکوم شدند.

در مورد پرونده ثامن‌الحجج نیز محسنی اژه‌ای ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری گفت: یک میلیارد و ۲۴۴ هزار از حساب‌ها تعیین تکلیف کامل شده، ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تاکنون پرداخت شده، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد آن باقی مانده که از آن میزان ۲ هزار میلیارد را تعهد کرده‌اند و زمان تعیین شده است. کسانی که تا ۳۰۰ میلیون یا حتی بالاتر بودند نیز ۳۵ میلیون نقد گرفته‌اند و مابقی قرار است انجام شود. اموال نیز شناسایی شده و ظرف روزهای آینده به مزایده گذاشته می‌شود.

۴۲۴۲

منبع خبر :

بخش های مرتبط : بازگشت پرونده ثامن‌الحجج به دادسرا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *