چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار اقتصاد / تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش

تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش

به گزارش تابناک : تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش هنوز ماجرای موسسه مالی اعتباری کاسپین و انبوه معترضانش پایان نیافته، خبر می‌رسد یکی دیگر از موسسات مالی کشور به وضع مشابهی گرفتار آمده و انبوه سپرده گذاران آن با تجمع در برخی شعبات موسسه، خواستار رسیدگی عاجل مسئولان به مشکلشان و…

عکس 140448_522 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنشموسسه مالی آرمان که از تجمیع دو تعاونی شکل گرفته و قرار بود در یک موسسه اعتباری دیگر ادغام شود، در آستانه ورشکستگی قرار گرفت؛ اوضاع بلبشویی که با مانند تغییر نام های متعدد این موسسه در دوران عمر کوتاهش، بغرنج به نظر می‌رسد!
به گزارش «تابناک»، هنوز ماجرای موسسه مالی اعتباری کاسپین و انبوه معترضانش پایان نیافته، خبر می‌رسد یکی دیگر از موسسات مالی کشور به وضع مشابهی گرفتار آمده و انبوه سپرده گذاران آن با تجمع در برخی شعبات موسسه، خواستار رسیدگی عاجل مسئولان به مشکلشان و بازپس‌گیری مبالغ سپرده گذاری شده هستند.
ماجرا از این قرار است که در روزهای گذشته، شایعاتی در خصوص ورشکستگی موسسه آرمان منتشر شد که به شدت سپرده گذاران این موسسه را نگران کرد. شایعاتی که با انسداد حساب برخی مشتریان این موسسه رنگ و بوی واقعی یافت تا موجب روانه شدن سیل سپرده گذاران به برخی شعب این موسسه شده و پای پلیس و شورای تامین را به ماجرا باز کند.
این واکنش در حالی بروز می‌کند که پیشتر نیز سپرده گذاران این موسسه با مشکلاتی مواجه شده بودند. مشکلاتی که ظاهرا ریشه در گذشته این موسسه داشت و از دو تعاونی «البرز ایرانیان» و «وحدت» به موسسه آرمان ارث رسیده بود. دو تعاونی ای که در نتیجه ادغامشان با یکدیگر، موسسه آرمان شکل گرفته بود.
البته این پایان راه نبود و چندی پیش خبر رسید که قرار است موسسه آرمان با موسسه توسعه ادغام شود. خبری که چندی بعد با تغییر تابلوهای شعب موسسه آرمان رنگ واقیت به خود گرفت تا مراجعه سپرده گذاران برای دریافت سود یا پولشان از شعب با جواب هایی از این دست مواجه شود «به دلیل طی فرایند ادغام، پرداخت سود یا اصل پول ممکن نیست». عکس resized_727945_602 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش عکس resized_727946_377 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش عکس resized_727947_171 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش عکس resized_727948_132 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش عکس resized_727949_170 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش >
این در حالی است که برخی از سپرده گذاران این مجموعه نه تنها روحشان از پیشینه شکل گیری این موسسه خبر نداشت، که درباره چرایی ادغام موسسه آرمان به یک موسسه دیگر نیز چیزی نمی‌دانستند. بدین ترتیب نگرانی ای شکل گرفت که موجب شد شماری از مشتریان این موسسه مالی روانه شعب شده و پس از اطمینان از غیرقابل بودن دریافت وجوه خود، در شعب تجمع کرده و خواستار رسیدگی عاجل مسئولان به مشکلاتشان شوند.
اتفاقی که صبح امروز یک نمونه از آن در شوشتر رخ داد و با تدوام آن، مصطفی سمالی، فرماندار این شهر و دیگر همکارانش را مجاب به اتخاذ تصمیماتی از جمله تشکیل جلسه شورای تامین نمود. پس از این نشست بود که فرماندار خبر ورشکستگی موسسه را رد کرد و مسدود شدن حساب مشتریان را نتیجه تصمیم بانک مرکزی اعلام کرد.
این در حالی است که بر اساس فهرست بانک مرکزی از موسسات مالی مجاز، موسسه آرمان در زمره موسسات غیرمجاز قرار می‌گیرد. موضوعی که بر نگرانی سپرده گذاران می‌افزاید و اظهار نظر معاون استاندار در خصوص صدور دستور ویژه برای ممانعت از خروج سرمایه های شعب از استان و ورود دادستان به ماجرا هم نمی‌تواند از شدت نگرانی مردم بکاهد.
وضعیتی غیرقابل قبول که ظاهرا قرار نیست پایانی داشته باشد و هر روز گریبان گیر مشتریان یک موسسه مالی یا تعاونی اعتباری غیر مجاز می‌شود؛ مجموعه ها و نهادهای مالی ای که به رغم غیرمجاز بودن، آنقدر فعالیت می‌کنند تا روزی که سپرده گذارانشان به ستوه آمده و تجمع اعتراضی کنند. انگار نه انگار که می‌بایست پیش از بروز مشکل به وضعیت این مجموعه های غیرقانونی رسیدگی کرد!
عکس 727966_625 تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش
در پایان گفتن‌است «تابناک» آمادگی دارد پاسخ و توضیحات مسئولان موسسه آرمان و همچنین بانک مرکزی را جهت روشن شدن ابعاد بیشتر ماجرا منتشر نماید.

منبع خبر :

بخش های مرتبط : تجمع سپرده گذاران معترض موسسه «آرمان» در برخی شعب/ پای دو تعاونی و دو موسسه مالی در میان است/ نشست شورای تامین برای پیشگیری از بروز تنش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *