دوشنبه , سپتامبر 18 2017
خانه / اخبار جهان / عملیات گسترده پلیس برلین و بازداشت چند ″اسلام‌گرای خشونت‌طلب″

عملیات گسترده پلیس برلین و بازداشت چند ″اسلام‌گرای خشونت‌طلب″

به گزارش دویچه‌وله : عملیات گسترده پلیس برلین و بازداشت چند ″اسلام‌گرای خشونت‌طلب″ پلیس و واحدهای ویژه آلمان در شهر برلین در جریان عملیاتی گسترده مقادیری مواد مخدر و سلاح کشف و ضبط کرده‌اند. از ۹ بازداشت‌شده این عملیات ۴ تن از “اسلام‌گرایان خشونت‌طلب” هستند.

پلیس برلین بامداد چهارشنبه ۲۴ مه (۳ خرداد) دست به عملیاتی گسترده علیه سوداگران مواد مخدر و اسلام‌گرایان خشونت‌طلب زد. ۹ نفر بازداشت شده‌اند که ۴ تن از آنان احتمالا از “اسلام‌گرایان افراطی”‌اند.

ظن آن می‌رود که این افراد با باندهای مسلح مواد مخدر در ارتباط بوده باشند.

این عملیات توسط پلیس و واحدهای ویژه در ۶ آدرس از مناطق نوی‌کلن، مارین‌دورف‌، سالن‌دورف و کوپنیک برلین، پایتخت آلمان انجام شد.

نیروهای شرکت‌کننده در این عملیات چند واحد آپارتمانی و یک رستوران را تفتیش کردند. در این عملیات تعدادی وسایل الکترونیکی، نظیر کامپیوتر و تلفن همراه و همچنین داروی بیهوشی و مقادیری سلاح و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

آن چه که در شرح مظنونان گفته شده یادآور سوء‌پیشنه‌ای  عامل حمله میدان برایتشاید برلین در دسامبر گذشته است.

انیس عامری، عامل آن حمله را پلیس از پیش به عنوان یک اسلام‌گرای خطرناک مرتبط با سوداگری مواد مخدر می‌شناخت. مقام‌های مسئول اما معتقد نبودند که او واقعا حمله‌ای را انجام دهد.

به گفته وزیر کشور ایتالیا، مظنون اصلی حمله تروریستی به بازار کریسمس برلین در درگیری با پلیس این کشور در میلان کشته شده است. یک مأمور پلیس ایتالیا نیز در این درگیری زخمی شده است. (۲۳٫۱۲٫۲۰۱۶)

منبع خبر :

بخش های مرتبط : عملیات گسترده پلیس برلین و بازداشت چند ″اسلام‌گرای خشونت‌طلب″

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *