پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / وزش باد و گرد و خاک در شمال و شرق ایران

وزش باد و گرد و خاک در شمال و شرق ایران

به گزارش خبرآنلاین : وزش باد و گرد و خاک در شمال و شرق ایران ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز در استان‌های تهران، البرز، قم و مرکزی و فردا علاوه بر این نواحی در نیمه شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید و در پاره‌ای از مناطق باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز در بخش‌های شمالی خراسان رضوی و فردا (۸ خرداد) در ارتفاعات آذربایجان‌ غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات خراسان رضوی و روز سه‌شنبه (۹ خرداد) در ارتفاعات استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و مازندران، بارش پراکنده گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز دوشنبه به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه خلیج فارس و شرق عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد هوای تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز دوشنبه (۸ خرداد)، صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۹ خرداد)، صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۴۲۴۲

منبع خبر :

بخش های مرتبط : وزش باد و گرد و خاک در شمال و شرق ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *