جمعه , سپتامبر 15 2017
خانه / اخبار جامعه / با بوی بد دهان در ماه رمضان چه کنیم؟

با بوی بد دهان در ماه رمضان چه کنیم؟

به گزارش خبرنگاران جوان : با بوی بد دهان در ماه رمضان چه کنیم؟

عکس 6285242_971 با بوی بد دهان در ماه رمضان چه کنیم؟تیرنگ‌ نیستانی‌ متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به بوی بد دهان در زمان روزه‌داری اظهار کرد: بوی بد دهان در ایام روزه‌داری افراد بخاطر رعایت نکردن مسائل بهداشت دهان و دندان و مسواک‌ نزدن افراد در زمان سحر و حتی افطار است.
وی عنوان کرد: وقتی که افراد بعد از صرف سحری و یا افطار دندان‌های خود را مسواک نمی‌زنند و یا باقی‌مانده غذای خود را به وسیله نخ دندان پاک نمی‌کنند در طول روز و پس از طی مدت زمان طولانی که گرسنه و یا تشنه می‌مانند دهانشان‌ دچار یک بوی بد و نامطبوعی‌ می‌شود.
نیستانی‌ ادامه داد: زمانی که چربی‌های موجود در بدن افراد روزه‌دار در طول روز به صورت ناقص می‌سوزند اجسام ستانی‌ تولید می‌شود که همین عامل باعث ایجاد بوی نامطبوع‌ دهان افراد می‌شود.
وی تأکید کرد: سوختن ناقص چربی افراد در طول ایام روزه‌داری‌ به وسیله تنفس به بیرون از بدن افراد منتقل می‌شود و همین مسئله باعث بروز بوی بد دهان در آنها می‌شود.
نیستانی گفت: در هنگامی که فعالیت افراد در طول زمان روزه‌داری کمتر می‌شود و یا آنها مدت زمان کمتری صحبت می‌کنند بوی بدن دهانشان‌ به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.
وی یادآور شد: مسواک زدن به هیچ عنوان روزه را باطل نمی‌کند و اشخاص برای جلوگیری از بوی بد دهانشان بهتر است پس از صرف افطا‌ری و سحری دندان‌های خود را به طور مرتب مسواک بزنند.
انتهای پیام/

آخرین ورودی های این مطلب

  • مرجان مبین مهوار
منبع خبر :

بخش های مرتبط : با بوی بد دهان در ماه رمضان چه کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *