جمعه , سپتامبر 22 2017
خانه / اخبار رسانه / مدیرعامل ایرنا: ایران و روسیه باید همکاری نزدیک رسانه ای داشته باشند

مدیرعامل ایرنا: ایران و روسیه باید همکاری نزدیک رسانه ای داشته باشند

به گزارش ایرنا : مدیرعامل ایرنا: ایران و روسیه باید همکاری نزدیک رسانه ای داشته باشند به گزارش ایرنا، مدیرعامل ایرنا روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک، همچنین بر لزوم همکاری های فناورانه و توسعه این بخش در عرصه رسانه ای و استفاده بیشتر از توانمندی های دو کشور تاکید کرد.
وی در ادامه، وجود و فعالیت منابع…

به گزارش ایرنا، مدیرعامل ایرنا روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک، همچنین بر لزوم همکاری های فناورانه و توسعه این بخش در عرصه رسانه ای و استفاده بیشتر از توانمندی های دو کشور تاکید کرد.
وی در ادامه، وجود و فعالیت منابع خبرسازی و انتشار اخبار جعلی را بزرگ ترین مشکل در حوزه رسانه خواند و افزود که متاسفانه بسیاری از خبرگزاری های بین المللی از این منابع استفاده می کنند.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید کرد که برای مقابله با رویکرد ساخت و انتشار اخبار جعلی، رسانه های روسیه، ایران و سوریه باید به عنوان منابع معتبر شناخته شوند.
خدادی گفت: ایران و روسیه برای حمایت از یکدیگر و همچنین توسعه فناوری باید بیش از گذشته همکاری کنند، زیرا مسکو و تهران منافع مشترک بسیاری دارند و از این رو باید ارتباط دو جانبه نزدیک تری داشته باشند.
همچنین روز سه شنبه در دیدار مدیرعامل ایرنا و دیمیتری کیسیلیوف رئیس خبرگزاری اسپوتنیک (روسیا سگودنیا) قرارداد گسترش روابط بین دو رسانه امضا شد.
فعالیت مشنرک و هم افزایی رسانه ای در بستر فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، استفاده بیشتر از امکانات موبایل به عنوان رسانه نو و در حال فراگیر شدن در جهان و ادامه مذاکرات برای همکاری های بیشتر ایرنا و اسپوتنیک نیز از محورهای مورد بررسی دیدار خدادی و کیسیلیوف بود.
مدیرعامل ایرنا بنا به دعوت سرگئی میخائیلوف رئیس خبرگزاری ایتارتاس برای شرکت در نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ که از روز پنجشنبه در این شهر آغاز می شود، به روسیه سفر کرده است.
نشست بین المللی سه روزه سن پترزبورگ با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعود زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت، محمد خدادی مدیرعامل ایرنا و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران عصر پنجشنبه گشایش یافت.
دیدار و مذاکره با مقام ها و رئیسان هیات های کشورهای مختلف و طرح دیدگاههای جمهوری اسلامی در باره محورهای مطرح در نشست سن پترزبورگ از دیگر برنامه های کاری مقام های جمهوری اسلامی در این اجلاس است.
در نشست اصلی، اجلاس تخصصی و همچنین دهها پانل و کارگروه سن پترزبورگ، بیش ۱۲ هزار نفر از جمله مقام های ارشد کنونی و پیشین کشورها، سازمان های بین المللی و شخصیت های مختلف شرکت خواهند کرد.
بررسی مسائل مهم و چالش های بین المللی از جمله اقتصادی و اجتماعی، اوضاع خاورمیانه، بحران های منطقه ای، آینده جهان و روابط بین کشورها از محورهای این نشست ها است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در آن حضور دارد.
در همایش سال گذشته که با حضور هیات جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، حدود ۱۲ هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان شرکت کردند.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : مدیرعامل ایرنا: ایران و روسیه باید همکاری نزدیک رسانه ای داشته باشند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *