پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / شناسایی “دومین مورد بیماری تب کنگو” در مازندران/ اکیپ‌های تخصصی به منطقه اعزام شدند

شناسایی “دومین مورد بیماری تب کنگو” در مازندران/ اکیپ‌های تخصصی به منطقه اعزام شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، قاسم جان بابایی اظهار داشت: دامپزشکی که وظیفه نظارت بر سلامت دام و جلوگیری از انجام ذبح غیر بهداشتی را برعهده دارد در زمینه اطلاع‌رسانی تب کریمه کنگو مسئول است. دانشگاه علوم پزشکی که به عنوان متولی اصلی سلامت مسئول بوده نیز در این زمینه اقداماتی انجام داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: با توجه به یک مورد بیمار مشکوک که در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری است، مقرر شد تیم‌های مشترک تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و اداره کل دامپزشکی استان تشکیل شوند و ماموریت دارند تا جهت اطلاع رسانی و آموزش مردم به مناطق غرب استان اعزام شود.

شناسایی بیمار مبتلا به تب کنگو در نوشهر

در عین حال سید رحیم سیدپور، مدیر شبکه بهداشت نوشهر نیز با اشاره به شناسایی و بستری شدن یک مورد مبتلا به تب کریمه کنگو در نوشهر، گفت: حدود ۵ روز قبل یک مرد ۶۰ ساله دامدار مشکوک به علائم این بیماری به بیمارستان نوشهر مراجعه کرد.

وی افزود: بلافاصله همکاران ما در بیمارستان درمان این بیمار را آغاز کردند و نمونه آزمایش آن به تهران ارسال شد.

سیدپور با اشاره به مثبت بودن جواب آزمایش این بیمار، گفت: درمان بیمار از چند روز قبل آغاز شده بود. این بیمار در مراحل اولیه بوده و در حال درمان است و بهبودی نسبی حاصل شده است و ظرف یکی دو روز آینده با درمان کامل مرخص می‌شود.

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : شناسایی “دومین مورد بیماری تب کنگو” در مازندران/ اکیپ‌های تخصصی به منطقه اعزام شدند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *