جمعه , سپتامبر 22 2017
خانه / اخبار ورزش / نونهالان تکواندو ایران حریفان خود را شناختند

نونهالان تکواندو ایران حریفان خود را شناختند

به گزارش “ورزش سه” از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا در دو بخش کیوروگی و پومسه از فردا (سه شنبه) به مدت دو روز در سالن سرپوشیده ورزشی «میلیتری زون» هوشمینه با حضور ۲۷۷ ورزشکار از ۲۶ کشور برگزار می‌شود.

رقابت‌ها در بخش کیوروگی در دو روز پیگیری می‌شود که فردا (سه شنبه) و در روز نخست تکواندوکاران اوزان ۴۱-، ۴۵-، ۴۹- و ۵۳- کیلوگرم گروه پسران و ۳۷-، ۴۱-، ۴۴- و ۴۷- کیلوگرم گروه دختران به مصاف رقبایشان می‌روند.

امیرمحمد امیرمحمدی تکواندوکار وزن ۴۱- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام باید نماینده فیلیپین را از پیش رو بردارد و در صورت پیروزی به مصاف تکواندوکار کره‌جنوبی خواهد رفت که با شکست نماینده این کشور به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده و مدال برنزش قطعی می‌شود.

در وزن ۴۵- کیلوگرم ارسلان خانزاده در اولین مبارزه می‌بایست برنده دیدار نماینده میزبان و مالزی را از پیش رو بردارد، سپس به مصاف برنده دیدار فیلیپین، اردن و عربستان سعودی برود.

در وزن ۴۹- کیلوگرم شایان رستمی پس از یک‌دور استراحت باید نماینده یکی از کشورهای اندونزی یا ازبکستان را شکست دهد و در دومین مبارزه خود باید رو در روی برنده دیدار اردن، چین تایپه و فیلیپین قرار بگیرد.

اما علی اسماعیل پور آخرین نماینده پسران کشورمان در روز نخست در وزن ۵۳- کیلوگرم، ابتدا باید هوگوپوش فیلیپینی را شکست داده که در این صورت می‌تواند مدال برنز خود را قطعی نماید. در ادامه و برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها باید یکی از تکواندوکاران چین تایپه و قزاقستان از پیش رو بردارد.

مبینا نعمت زاده نماینده وزن ۳۷- کیلوگرم کشورمان دور اول با نماینده فلسطین مبارزه دارد. در ادامه باید تکواندوکار پاکستان را شکست دهد که در این صورت سکوی سوم این رقابت‌ها را برای خود قطعی می‌کند.

در وزن ۴۱- کیلوگرم مبینا کولی‌وند پس از یک دور استراحت به مصاف پیروز دیدار فیلیپین و قزاقستان خواهد رفت و در صورت برنده شدن نماینده یکی از کشورهای مالزی، هنگ کنگ، فلسطین و هند را پیش رو دارد.

در وزن ۴۴- کیلوگرم مریم وسیله بر دیگر نماینده کشورمان در روز نخست ابتدا باید به مصاف تکواندوکار چین تایپه رفته و در صورت پیروزی رو در روی نماینده کره‌جنوبی قرار خواهد گرفت که با شکست این تکواندوکار به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده و مدال برنز خود را قطعی خواهد کرد.

غزل سطانی نیز در وزن ۴۷- کیلوگرم در دور نخست باید با تکواندوکار اردنی مبارزه کند که با این پیروزی مدال برنز خود را قطعی می‌کند و در ادامه برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها باید پیروز دیدار قزاقستان و چین تایپه را از پیش رو دارد.

اما در روز دوم و پایانی این مسابقات (چهارشنبه – ۱۷ خردادماه) هوگوپوشان اوزان ۳۳-، ۳۷-، ۵۷-، ۶۱-، ۶۵- و ۶۵+ کیلوگرم گروه پسران و ۲۹-، ۳۳-، ۵۱-، ۵۵-، ۵۹- و ۵۹+ کیلوگرم گروه دختران بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

مهدی حاج موسایی در وزن ۳۳- کیلوگرم کشورمان در دور نخست با تکواندوکار ویتنام دیدار می‌کند و در صورت پیروزی به مصاف نماینده هندوستان خواهد رفت.

علیرضا حسین‌پور در وزن ۳۷- کیلوگرم در گام نخست نماینده مالزی را پیش رو دارد و پس از آن رو در روی تکواندوکار قزاق قرار می‌گیرد.

پارسا محمودی در وزن ۵۷- کیلوگرم پس از یک‌دور استراحت رو در روی برنده دیدار کره‌جنوبی و هندوستان قرار خواهد گرفت که در صورت پیروزی و برای راهیابی به مرحله فینال باید با برنده دیدار چین تایپه و فیلیپین مبارزه کند.

در وزن ۶۱- کیلوگرم یاسین حسن زاده در دور نخست به مصاف تکواندوکار مالزیایی می‌رود و پس از آن باید نماینده هندوستان را شکست دهد.

در وزن ۶۵- کیلوگرم علی اکبری ابتدا باید نماینده قزاقستان را شکست دهد و در ادامه به مصاف هوگوپوش چین تایپه برود.

در وزن دهم (۶۵+ کیلوگرم) نیز عرشیا باقری نماینده کشورمان است، ابتدا باید رو در روی نماینده چین تایپه قرار بگیرد و در ادامه تکواندوکار اردنی را شکت دهد.

اما این رقابت‌ها در گروه دختران و در روز دوم و پایانی (چهارشنبه – ۱۷ خردادماه) با مبارزات وزن ۲۹- کیلوگرم آغاز می‌شود که معصومه رنجبر نماینده کشورمان در این وزن می‌باشد. معصومه در نخستین گام باید نماینده پاکستان را شکست دهد و سپس برنده دیدار ویتنام و کره‌جنوبی برود که با پیروزی مقابل برنده این مبارزه می‌تواند به فینال رقابت‌ها صعود کند.

در وزن ۳۳- کیلوگرم هانیه حسن‌نژاد در دور اول با تکواندوکار کشور اردن مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار هندوستان، چین تایپه و ویتنام خواهد رفت.

نگار عزیزی در وزن ۵۱- کیلوگرم ابتدا نماینده پاکستان را پیش رو دارد، سپس رو در روی یکی از نمایندگان کشورهای مالزی، کره‌جنوبی و فیلیپین قرار می‌گیرد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم نازنین تنکابنی نماینده کشورمان است که در دور نخست به مصاف نماینده فیلیپین می‌رود و در صورت پیروزی باید با برنده دیدار اردن و هندوستان مبارزه کند.

در وزن ۵۹- کیلوگرم یلدا رنجبرپور در گام نخست نماینده چین تایپه را پیش رو دارد و سپس به مصاف برنده دیدار قزاقستان و اندونزی می‌رود.

فاطمه رضایی پور نماینده وزن ۵۹+ کیلوگرم نیز ابتدا باید تکواندوکار میزبان را شکست دهد که در این صورت مدال برنز خود را قطعی می‌کند و برای صعود به مرحله فینال می‌بایست نماینده ازبکستان را شکست دهد.

گفتنی است؛ در اولین دوره این مسابقات که به میزبانی “چین تایپه” برگزار شد، تیم ایران در بخش کیوروگی و در دو گروه دختران و پسران موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.

منبع خبر : ورزش‌سه

بخش های مرتبط : نونهالان تکواندو ایران حریفان خود را شناختند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *