پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار سینما / دنباله سازی فیلم های ارزشمند به اقتصاد سینما کمک می کند

دنباله سازی فیلم های ارزشمند به اقتصاد سینما کمک می کند

فریدون حسن پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه سینمایی ایرنا افزود: ساخت سری دوم فیلم ها، تجربه ای جهانی است و به خاطر جذابیت و فروش خوب، مخاطبان زیادی را دارد.
وی با اشاره به سه گانه موفق فیلم سینمایی «پدرخوانده» ساخته فرانسیس فورد کاپولا تصریح کرد: فیلمی برای نخستین بار تولید می شود و پس از نمایش فروش خوبی دارد، باید عوامل فیلم با وسواس بیشتری سری دوم آن را بسازند که ریزش مخاطب نداشته باشد.
حسن پور ادامه داد: در واقع فیلم های باکیفیت و ارزشمند که در سری های مختلف ساخته می شود اقتصاد سینما را سرپا نگه می دارند، البته باید تهیه کنندگان و کارگردان ها نسبت به تولید سری دوم نوع فیلم ها دقت بیشتری کنند.
به گفته وی، ممکن است فیلمی در بخش اول موفق بوده و فروش خوبی در سالن های سینمایی داشته باشد اما در بخش دوم به دلیل کوتاهی عوامل فیلم، در نوع و محتوا مورد توجه قرار نگیرد که این موضوع به اقتصاد صنعت سینما ضربه می زند.
کارگردان سریال تلویزیونی «گذر از رنج ها» تصریح کرد: طی دو سه سال اخیر مردم با سینما آشتی کرده اند و فیلم ها فروش میلیاردی داشته اند، پس باید در انتخاب ساخت سری دوم فیلم ها حساسیت بیشتری داشته باشیم تا صنعت سینما زنده و پابرجا بماند.
حسن پور با بیان اینکه در بخش هنر و تجربه نیز فیلم های ارزشمند ساخته می شود، گفت: کمبود سالن های سینمایی از مشکلات بزرگ و کنونی سینمای ایران است و این موضوع سبب شده بسیاری از فیلم ها دیده نشوند.
وی افزود: در حالیکه در آمریکا چهار هزار و ۵۰۰ سالن سینمایی برای نمایش فیلم ها وجود دارد و یا در کشوری مانند هند، تولید فیلم های خوب اقتصاد سینما را توسعه داده، از این رو ضرورت دارد مسئولان سینمایی کشور نیز اقداماتی در این زمینه انجام دهند.
کارگردان فیلم سینمایی «من و زیبا» خاطرنشان کرد: وجود سالن های سینمایی به اندازه و کافی باعث فروش خوب فیلم ها نیز می شود و باید از این فرصت برای شکوفایی و رونق اقتصادی صنعت سینمای کشور استفاده کرد.
فراهنگ ** ۹۰۲۲ **۱۰۵۵
خبرنگار: رقیه نوری * انتشار: زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : دنباله سازی فیلم های ارزشمند به اقتصاد سینما کمک می کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *