سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار جامعه / دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو با ده‌ها فقره سرقت+ عکس

دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو با ده‌ها فقره سرقت+ عکس

عکس 6323000_582 دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو با ده‌ها فقره سرقت+ عکسبه گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پی وقوع سرقت‌های مشابه داخل خودرو در سطح شهر تهران که طی آن سارق یا سارقان با تخریب شیشه‌ی درب عقب اقدام به ده‌ها فقره سرقت در سطح شهر تهران کرده بودند، پرونده‌ای ویژه در این خصوص در اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد.
شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان با بررسی پرونده‌های مشابه در سطح پایگاه‌های پلیس آگاهی، تمام پرونده‌های مشابه (سرقت به شیوه تخریب شیشه درب عقب خودرو) در اداره بیستم پلیس آگاهی متمرکز و تحقیقات از مالباختگان در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفت.
در تحقیقات از مالباختگان مشخص شد که در تمامی این سرقت‌ها، سارق یا سارقان به هیچ عنوان به دنبال سرقت لوازم داخل خودرو از قبیل: سیستم ضبط و باند و غیره نبوده و صرفا آن دسته خودروهایی را که داخل آن‌ها کیف و دیگر اموال باارزش (گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و غیره) قرار داشته، مورد سرقت قرار داده اند.
شناسایی سارق حرفه‌ای در داستان یک اخاذی در ادامه رسیدگی به پرونده، مالباخته‌ای با حضور در اداره بیستم به کارآگاهان عنوان داشت که فردی ناشناس طی تماس تلفنی به او عنوان داشته است که در ازای دریافتی مبلغی حاضر به بازپس فرستادن لپ تاپ مسروقه‌ی وی است؛ بلافاصله اقدامات پلیسی جهت شناسایی فرد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات پلیسی، فرد ناشناس در شهرستان اسلامشهر به نام “جابر” (۳۰ ساله) شناسایی شد.
کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۶ تهران و اخذ نیابت قضایی، به شهرستان اسلامشهر اعزام و در مورخه ۱۲ / ۰۲ / ۱۳۹۶ موفق به دستگیری جابر شدند.
“جابر” پس از دستگیری صراحتا به تلاش برای اخاذی از صاحب لپ تاپ اعتراف و عنوان داشت که لپ تاپ مسروقه را از شخصی به نام فرهاد، آن هم به قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی آن (حدودا ۵۰۰ هزار تومان) خریداری کرده است.
جابر در اظهاراتش ضمن اعتراف صریح به اطلاع داشتن از مسروقه بودن لپ تاپ، به کارآگاهان گفت:” با بهره گیری از اطلاعات داخل لپ تاپ موفق به بدست آوردن مشخصات صاحب لپ تاپ و شماره تماس او شده و تصمیم گرفتم تا به بهانه بازپس فرستادن لپ تاپ از صاحب آن پول دریافت کنم “.
با معرفی “فرهاد. ک” (۳۶ ساله) از سوی جابر، بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت‌های داخل خودرو که از سال ۱۳۸۹ بار‌ها دستگیر و روانه زندان شده، شناسایی شد.
دستگیری سارق تک رو بررسی سوابق “فرهاد. ک” نشان داد که او تاکنون ۸ مرتبه طی سال‌های مختلف دستگیر و روانه زندان شده و آخرین سابقه‌ی دستگیری او نیز به ۱۳۹۴ باز می‌گردد که در آن پرونده، پس از طی مدت زمان کوتاهی از دوران محکومیتش و با تأمین قرار قانونی، از زندان آزاد و برابر دلایل و شواهد بدست آمده، مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته است.
با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متعدد فرهاد. ک. و انجام اقدامات پلیسی، سرانجام آخرین مخفیگاه وی در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد و کارآگاهان اداره بیستم آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام، ضمن دستگیری متهم، در بازرسی از مخفیگاه وی موفق به کشف مقادیر زیادی از انواع مدارک شناسایی متعلق به افراد و همچنین سازمان‌های مختلف، کشف ده‌ها عدد لپ تاپ، دسته چک، اسناد مالکیت زمین، اسناد خودروهای مختلف، اسناد و مدارک مرتبط به اصناف مختلف و. شدند که همگی آن‌ها بنا بر اعتراف صریح متهم به شیوه سرقت داخل خودرو، مورد سرقت قرار گرفته بودند.
“فرهاد. ک” در اعترافاتش به کاراگاهان گفت:” هر باری که تصمیم به سرقت می‌گرفتم با هوندا ۱۲۵ [قرمز رنگ] خود از اسلامشهر به تهران می‌آمدم؛ در محدوده پارک خودرو‌ها اقدام به وارسی داخل خودرو‌ها می‌کردم و پس از شناسایی خودروهایی که کیف دستی و یا اموال باارزش دیگری از قبیل: گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و غیره در آن‌ها قرار داشت، در یک لحظه با تخریب شیشه صندلی عقب خودرو اقدام به سرقت کرده و پس از پر شدن خورجین موتور به سراغ خریداران اموال مسروقه رفته و آن‌ها را می‌فروختم “.
سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه خودرو پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:” متهم پرونده که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر دارد، در تحقیقات پلیسی صراحتا به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو در محدوده‌های شمالی و مرکزی شهر تهران بویژه در مناطق امیرآباد، یوسف آباد، ستارخان، شهرک قدس (شهرک غرب)، سعادت آباد، انقلاب، فردوسی، هفتم تیر، سنایی، عباس آباد، مطهری، سیدخندان و غیره اعتراف کرده؛ ضمن آنکه با دستگیری این سارق حرفه‌ای شاهد کاهش چشم گیری در وقوعات سرقت‌های داخل خودرو در سطح شهر تهران بوده ایم “.
انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : دستگیری سارق حرفه‌ای داخل خودرو با ده‌ها فقره سرقت+ عکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *