یکشنبه , سپتامبر 24 2017
خانه / اخبار جامعه / تومور مغزی، دومین سرطان شایع کودکان ایرانی است

تومور مغزی، دومین سرطان شایع کودکان ایرانی است

به گزارش ایرنا : تومور مغزی، دومین سرطان شایع کودکان ایرانی است به گزارش سه شنبه ایرنا از موسسه محک ، دکتر عظیم مهرور افزود: سردرد شدید، تهوع و استفراغی که به علت بیماری‌های عفونی یا مسمومیت غذایی ایجاد نشده است، تشنج، اختلال در بینایی، اختلال در شنوایی، عدم حفظ تعادل در هنگام ایستادن یا راه رفتن،…

به گزارش سه شنبه ایرنا از موسسه محک ، دکتر عظیم مهرور افزود: سردرد شدید، تهوع و استفراغی که به علت بیماری‌های عفونی یا مسمومیت غذایی ایجاد نشده است، تشنج، اختلال در بینایی، اختلال در شنوایی، عدم حفظ تعادل در هنگام ایستادن یا راه رفتن، دشواری در تکلم، ایجاد تغییر در رفتار و ویژگی‌های فردی و عدم تمرکز و توانایی مدیریت فعالیت روزمره از جمله علائم بالینی این نوع تومور است.
این آنکولوژیست کودکان به والدین توصیه کرد پس از مشاهده این علائم به منظور اطمینان خاطر یا تشخیص به موقع به پزشم متخصص کودک مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: تشخیص زودهنگام، یکی از مهم‌ترین عوامل درمان این بیماری است.
رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک محک ادامه داد: برای درمان این نوع تومور، کودکان مبتلا به ۲ رده سنی کمتر از سه سال و بیشتر از سه سال تقسیم می‌شوند چرا که براساس سن کودک، نحوه درمان متفاوتی توصیه می‌شود.
مهرور، جراحی را یکی از درمان‌های مؤثر در تومورهای مغزی عنوان کرد و گفت: متناسب با اندازه و محل قرار گیری تومور می‌توان جراحی را برای بیمار توصیه کرد. اما گاهی به دلیل آنکه تومور در بخشی از مغز قرار گرفته که جراحی زمینه اختلالات بسیار مهمی را در بیمار ایجاد می‌کند، رادیوتراپی پیشنهاد می‌شود. هرچند که برای کودکان زیر سه سال علاوه بر اقدام جراحی از شیمی درمانی نیز استفاده می‌شود.
وی تاکید کرد: سن، محل تومور، علائم بالینی، زمان تشخیص و محیا بودن شیوه‌های تشخیص و درمان از عوامل مهم در درمان تومور مغزی به شمار می آید.
رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک محک یادآور شد: متخصصان کودک باید نسبت به علائم بالینی این تومور آگاه باشند و با تشخیص به موقع، زمینه بهبودی هر چه بیشتر کودکان مبتلا به تومور مغزی را فراهم کنند.
اجتمام**۹۱۸۵**۱۷۷۶
دریافت کننده: سادات حسینی خواه ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : تومور مغزی، دومین سرطان شایع کودکان ایرانی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *