سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار جامعه / آماده سازی استعدادهای درخشان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی نظام سلامت کشور

آماده سازی استعدادهای درخشان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی نظام سلامت کشور

به گزارش خبرنگاران جوان : آماده سازی استعدادهای درخشان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی نظام سلامت کشور

عکس 6334421_849 آماده سازی استعدادهای درخشان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی نظام سلامت کشورمحمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: دانشجویان استعداد درخشان دکترای حرفه‌ای می‌توانند به صورت همزمان در دوره‌های MPH و یا کارشناسی ارشد آموزش پزشکی و آموزش مجازی تحصیل نمایند.
وی گفت: تربیت نیروی انسانی دانش محور وتوانمند برای نظام سلامت کشور رسالت اصلی حوزه آموزش علوم پزشکی است و در این بین دانشجویان استعداد درخشان گروه پزشکی از جمله سرمایه‌های گرانقدری هستند که باید برای حضور این افراد در آینده نظام سلامت کشور به طور جدی برنامه ریزی شود. لاریجانی اظهار کرد: توجه به بحث دانشجویان استعدادهای درخشان و پرورش همه جانبه توانمندی‌های این سرمایه‌های انسانی بحثی است که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نیز بدان پرداخته شده و در این راستا با تشکیل کمسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان برنامه ریزی جامعی درخصوص این امر صورت گرفته است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از تدوین سند سیاستی ارتقای دانشجویان استعداد درخشان در وزارت بهداشت سخن گفت و اظهار کرد: هدف از این برنامه‌ها تربیت دانشجویان استعداد درخشان به نحوی است که با پرورش همه جانبه مهارت‌های آنان در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی و مدیریتی بتوانند در آینده در عرصه‌های مختلف نظام سلامت کشور زمام امور را در دست بگیرند. وی با اشاره به بخشنامه جدید صادر شده به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: طبق این بخشنامه دانشجویان استعداد درخشان که در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقاطع دکترای حرفه‌ای می‌باشند، می‌توانند همزمان به تحصیل در دوره‌های MPH یا کارشناسی ارشد مجازی در رشته آموزش پزشکی یا آموزش الکترونیک مشغول شوند.
لاریجانی افزود: دانشگاههایی که در حال حاضر مجوز ارائه دوره‌های مذکور را دارند می‌توانند علاوه بر پذیرش دانشجویان متقاضی همان دانشگاه از دانشجویان متقاضی سایر دانشگاهها، با ارائه معرفی نامه از دانشگاههای محل تحصیل و الزام شرکت دانشجویان در کلاس‌ها و کارگاههای حضوری، با رعایت ضوابط آموزشی ثبت نام به عمل آورند.
وی با اشاره به سیاست وزارت بهداشت برای بهره برداری از خدمات نیروهای بومی مناطق آمایشی کشور در همان منطقه اظهار کرد: توصیه می‌شود برای دوره‌های MPH دانشجویان داوطلب از هر منطقه آمایشی در دانشگاه‌های همان منطقه مشغول به تحصیل گردند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت بار دیگر بر لزوم ارتقای همه جانبه مهارت‌های دانشجویان استعداد درخشان تاکید کرد و یادآور شد: بی شک آینده نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی کشور نیازمند افرادی است که با سطح بالای استعداد، دانش و مهارت بتوانند این حوزه را به خوبی مدیریت کنند و در همین راستا شرکت دانشجویان استعداد درخشان در دوره‌های آموزش پزشکی و آموزش مجازی می‌تواند بستری برای بهره مندی از افراد توانمندتر در آینده آموزش علوم پزشکی کشور را فراهم نماید.
انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : آماده سازی استعدادهای درخشان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی نظام سلامت کشور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *