چهار شنبه , سپتامبر 27 2017
خانه / اخبار جامعه / درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشورآغاز شد

درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشورآغاز شد

به گزارش ایرنا : درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشورآغاز شد به گزارش ایرنا، ترموپلاستی یکی از روندهای جدید درمان غیر دارویی آسم است که توسط دکتر ‘عاطفه عابدینی’ و دکتر ‘اردا کیانی’ فوق تخصص های ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری روز پنج شنبه برای نخستین بار در سطح ایران بر روی یک بیمار مبتلا به آسم…

به گزارش ایرنا، ترموپلاستی یکی از روندهای جدید درمان غیر دارویی آسم است که توسط دکتر ‘عاطفه عابدینی’ و دکتر ‘اردا کیانی’ فوق تخصص های ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری روز پنج شنبه برای نخستین بار در سطح ایران بر روی یک بیمار مبتلا به آسم مقاوم با حضور دکتر ولایتی، گروه بیهوشی و اساتید برونکوسکوپی در بخش برونکوسکوپی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، انجام شد.
دکتر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص این موفقیت و در مصاحبه با خبرنگاران اظهارکرد : این نخستین موردی است که چنین موفقیتی در کشور برای درمان بیماری آسم مقاوم به دست می آید.
دکتر ولایتی تصریح کرد: شیوع آسم در ایران حدود هشت تا ۱۰ درصد است که یک درصد آنان مبتلا به آسم مقاوم هستند و با استفاده از ترکیبات کورتنی اقدام درمانی صورت می گیرد
وی یاد آور شد: این روش درمانی عوارض جدی به دنبال دارد ضمن آن که درمان قطعی نیز به حساب نمی آید اما شیوه بهره گیری از ترموپلاستی برای درمان قطعی استفاده می شود، روش جدیدی در جهان است که توسط متخصصان این بیمارستان بکارگیری شده است.
این روش درمان برای اولین بار در بخش برونکوسکوپی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در سطح ایران بر روی بیمار مبتلا به آسم مورد استفاده قرار گرفت.
تروموپلاستی با روش رادیوفرکونسی (Radiofrequency) و ایجاد ۱۸ وات گرما که باعث از بین رفتن عضلات صاف اطراف برونش در افراد مبتلا به آسم می شود که این اقدام موجب گشاد شدن راه های هوایی و درمان بیماران می شود.
در این روش به علت اینکه درمان از مجاری ریز هوایی آغاز می گردد و این عمل طولانی و قابل انجام برای کل ریه نمی باشد، ریه را به ۳ قسمت تقسیم کرده و در ۳ جلسه به فواصل ۳ هفته انجام می شود.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : درمان بیماران مبتلا به آسم مقاوم و اولین ترموپلاستی در سطح کشورآغاز شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *