دوشنبه , سپتامبر 25 2017
خانه / اخبار سیاست / اظهارات وقیحانه نماینده آمریکایی درباره حملات تروریستی تهران

اظهارات وقیحانه نماینده آمریکایی درباره حملات تروریستی تهران

به گزارش خبرنگاران جوان : اظهارات وقیحانه نماینده آمریکایی درباره حملات تروریستی تهران

عکس 6339909_755 اظهارات وقیحانه نماینده آمریکایی درباره حملات تروریستی تهرانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ان‌تی‌وی، «دینا روراباکر»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در جریان جلسه استماع کمیته امور خارجی این مجلس درباره حزب‌الله، حمله اخیر گروه تروریستی داعش را در تهران اتفاقی مثبت توصیف کرد.
وی در اظهاراتی وقیحانه مدعی شد: «ما اخیرا شاهد وقوع یک حمله به ایران بوده‌ایم و دولت ایران بر این باور است که نیروهای سنی به آن حمله کردند. این نکته مهم بر افزایش تعهد خاص آمریکا تأکید می‌کند. تا جایی که به من مربوط می‌شود، در واقع می‌خواهم این موضوع را بگویم تا ببینم نظر شما هم چیست، و آن این که آیا این نکته خوبی برای ما نیست که آمریکا در نهایت از سنی‌هایی حمایت کند که با «تهدید» ناشی از حزب‌الله و شیعیان برای ما، مبارزه می‌کنند؟ آیا این نکته خوبی نیست؟ شاید این راهبرد ترامپ باشد که از یک گروه در مقابل گروه دیگر حمایت کند، با توجه به این که ما با دو سازمان تروریستی مواجه هستیم.»
در همین حال، «متیو لویت»، کارشناس ارشد مؤسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن، در این جلسه در واکنش به سئوال دانا روهراباکر با مطرح کردن ادعاهایی بی‌اساس علیه کشورمان گفت: «اینکه دولت اسلامی (گروه تروریستی داعش) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت هرگز سبب نمی‌شود بتوان از گروه‌هایی همانند آن حمایت کرد، ما باید این گونه حملات را محکوم کنیم، ما باید هر گونه اقدام تروریستی را محکوم کنیم و در عین حال ایران را به سبب «حمایت از تروریسم» پاسخ‌گو بدانیم.»
روراباکر در ادامه اظهاراتش با تلاش برای ربط دادن تروریسم به دین مبین اسلام گفت: شاید این ایده خوبی باشد که ما «گروه‌های تروریست افراطی اسلامی» را داشته باشیم که با یکدیگر می‌جنگند.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که آمریکا خود با حمایت از تروریست‌ها در منطقه، مردم کشورهای سوریه و عراق را به خاک و خون کشیده است و با ادامه یافتن حمایت واشنگتن از عربستان در تجاوز به یمن، مردم این کشور زیر بمباران شدید وحشیانه سعودی‌های قرار دارند و در وضع بسیار اسف‌باری به سر می‌برند.

انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : اظهارات وقیحانه نماینده آمریکایی درباره حملات تروریستی تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *