پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / نتایج انتخابات شهر تهران نهایی شد؛ از این پس هیچ شکایتی قابل قبول نیست.

نتایج انتخابات شهر تهران نهایی شد؛ از این پس هیچ شکایتی قابل قبول نیست.

به گزارش خبرآنلاین : نتایج انتخابات شهر تهران نهایی شد؛ از این پس هیچ شکایتی قابل قبول نیست. ایسنا نوشت: رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستایی استان تهران گفت: صحت انتخابات شهر تهران با اتفاق آرا تأیید شد و از این پس هیچ شکایتی قابل قبول نخواهد بود.

علیرضا رحیمی گفت: در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران با توجه به اینکه پیش‌فرض انتخابات حوزه تهران مورد تأیید هیأت‌های نظارت و اجرایی قرار گرفته بود طبق قانون انتخابات ۴۸ ساعت فرصت دریافت شکایات جدید بود و از مجموع ۱۹۰ شکایتی که در دوره قبل ارائه شده بود در دوره جدید و در بازه زمانی ۴۸ ساعته ۹ شکایت جدید رسید و ما این ۹ شکایت را مجدداً مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین بخش این شکایات مرتبط با کاندیداهای عضو لیست خدمت و مشخصاً آقایان چمران و سروری بود که بیشترین اصرار را بر بازشماری آراء داشتند و هم به هیأت مرکزی و هم به شخص رئیس مجلس مراجعاتی داشتند و علیرغم اینکه هیچ دلیلی در شکایت‌های خود نداشتند به دنبال بازشماری بودند.

رحیمی گفت: علاوه بر این موضوع در مرحله قبل هیأت نظارت شهر تهران در پی شکایاتی در چند مرحله نتایج ۵۰ نفر اول را مورد بررسی قرار داد و صورتجلسات صندوق‌ها را با سامانه وزارت کشور تطبیق داد تا اگر انحرافی وجود داشته، اصلاح شود که نه تنها انحرافی مشاهده نشد بلکه چند رأی اضافه برای آقای چمران لحاظ شده بود. اما با این وجود برای اینکه حسن نیت دوستان شاکی نشان داده شود در حالی که این دوستان درخواست بازشماری ۶ صندوق را به علت تخلف داشتند مقرر شد تعداد ۱۰ صندوق مورد بازشماری قرار گیرد و برای بازشماری این ۱۰ صندوق جلسه مشترکی با حضور شکایت کنندگان و رئیس هیأت نظارت تهران تشکیل شد و نهایتاً تصمیم هیأت نظارت به اطلاع آقایان چمران و سروری رسید که با اولویت ۶ صندوق ادعایی ۱۰ صندوق بازشماری شود. اما در نهایت این دوستان از اعتراض خود صرف‌نظر کردند و بر همین اساس با اتفاق آراء نتیجه انتخابات شهر تهران نهایی شد.

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : نتایج انتخابات شهر تهران نهایی شد؛ از این پس هیچ شکایتی قابل قبول نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *