چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار مهم و داغ / گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست

گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست

به گزارش ورزش‌سه : گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی نیز به جمع معترضین بارسلونایی پیوست و خواهان استقلال کاتالونیا شد.

به گزارش “ورزش سه”، رای گیری استقلال کاتالونیا روز اول اکتبر برگزار خواهد شد و طی آن مردم اسپانیا به استقلال یا عدم استقلال این ایالت رای خواهند داد. حال گواردیولا سعی دارد با صحبت هایش مردم را به رای دادن به استقلال این ایالت تشویق کند.”

عکس 01204495 گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست

نظرسنجی ها نشان می‌دهد که مردم کاتالونیا با اختلافی کم، خواهان عدم استقلال ایالتشان هستند و گواردیولا و دیگر افرادی که به دنبال استقلال این ایالتند، سعی می‌کنند افراد را جذب این تفکر کنند.

گواردیولا که به عنوان یکی از نمادهای فوتبال این ایالت شناخته می‌شود، همچنین از دولت مرکزی خواست اقدامی علیه “هواداران اقتدارگرا” کند که در همه جا سعی دارند بازیکنان کاتالان را تخریب کنند.

عکس 01204497 گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست

آخرین نظرسنجی ها نشان می‌دهد که رای گیری امسال کاتالان ها، احتمالا مثل رای گیری جدایی اسکاتلند از بریتانیا در سال ۲۰۱۴ خواهد بود. اختلاف در آن نظرسنجی نیز بسیار کم بود و ۴۸٫۵ درصد از مردم خواهان عدم جدایی و ۴۴٫۳ درصد از مردم خواهان جدایی بودند.

در همان سال در کاتالونیا نیز انتخاباتی برگزار شد ولی تنها ۲٫۳ میلیون از ۵٫۴ میلیون نفر در آن شرکت کردند که نتیجه رای گیری نیز عدم استقلال بود.

منبع خبر : ورزش‌سه

بخش های مرتبط : گواردیولا به صف استقلال طلبان کاتالونیا پیوست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *