پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار تجسمی / کاخ سعدآباد میزبان نخستین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’

کاخ سعدآباد میزبان نخستین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’

به گزارش ایرنا : کاخ سعدآباد میزبان نخستین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’ به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از مجموعه تاریخی – فرهنگی سعدآباد، اولین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’ مشتمل بر ۱۶۰ اثر از ۸۰ هنرمند است که در میان هزار شرکت کننده در مسابقه ملی خاص پردازی برگزیده شده اند و هدف از…

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از مجموعه تاریخی – فرهنگی سعدآباد، اولین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’ مشتمل بر ۱۶۰ اثر از ۸۰ هنرمند است که در میان هزار شرکت کننده در مسابقه ملی خاص پردازی برگزیده شده اند و هدف از برگزاری این نمایشگاه ترویج خاص پردازی در صنایع دستی است.
خاص پردازی نام ایده ای است که به تازگی در صنایع دستی ایران ترویج داده شده است و طی آن صنایع دستی نه تنها می تواند نقش های سابق خود را ایفا کند بلکه تبدیل به یک یادمان فردی، هدیه خاص فردی یا عینیت بخش به معانی خاص می شود.
در خاص پردازی از طریق کتیبه نگاری، نقش، تصویر، حکاکی و یا ترکیبی از آنها ردی از زندگی افراد بر روی اثر ثبت میشود و از این طریق اثر مربوطه تبدیل به اثری خاص میشود.
علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه همه روزه از تاریخ ۲۷ خرداد ماه به مدت یک هفته از ساعت ۹ تا ۱۸ به میدان دربند، نگارخانه و مرکز هنری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه نمایند.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : کاخ سعدآباد میزبان نخستین نمایشگاه ملی ‘خاص پردازی در صنایع دستی ایران’

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *