پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار اقتصاد / خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ اجرایی می شود

خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ اجرایی می شود

به گزارش عصرخودرو : خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ اجرایی می شود موافقت‌نامه طرح کلان ملی فناوری «خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶»، فی‌مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ۲ شرکت امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود شیخ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص موافقت‌نامه طرح کلان ملی فناوری «خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶»، بیان کرد: برای تحقق رشد و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و مقاومتی و به منظور حمایت از تولید داخلی، طرح کلان ملی فناوری و نوآوری، موافقت‌نامه طراحی و ساخت خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ فی‌ما بین معاونت علمی و دو شرکت منعقد شد.

وی افزود: این موافقنامه به منظور توسعه فناوری های مربوط به صنعت خودرو به عنوان یک صنعت راهبردی و اثرگذار در ارتقای تولید و اشتغال کشور و برای دستیابی به نسل جدید خانواده قوای محرکه کم مصرف مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی از طریق بومی سازی و انتقال فناوری منعقد شده است.

به گفته شیخ‌زین‌الدین، در این موافقنامه موضوع کسب دانش فنی و انتقال و بومی‌سازی فناوری تولید موتورهای ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ و راه‌اندازی دفتر تحقیق و توسعه مشترک با همکاری طرف‌های ایرانی و خارجی حاصل خواهد شد.

منبع خبر : عصرخودرو

بخش های مرتبط : خانواده قوای محرکه ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ اجرایی می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *