پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار سیاست / مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

به گزارش خبرنگاران جوان : مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

عکس 6368776_440 مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد“سیدحسن حسینی‌شاهرودی” عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به حل نشدن مشکل مبادلات مالی ایران با امارات بعد از برجام گفت: مواضع ناشی از ناکارامدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند.
نماینده مردم شاهرود تصریح کرد: تنش‌های سیاسی طی سه سال اخیر خصوصا در حوزه برجام با کشورهای عربی از جمله امارات و عربستان سعودی داشته‌ایم، عربستان و هم‌پیمانانش بسیار تلاش کردند تا برجام به ثمر نرسد حتی بعد از آن ارتباطشان با کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدودی سرد شد که با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا مجددا ارتباط آن‌ها با غرب رو به بهبود گذاشت.
وی ادامه داد: البته وجود مشکلات در حوزه مبادلات مالی میان ایران با امارات از موارد نقض برجام محسوب نمی‌شود حتی در صورت اجرای کامل برجام باز امارات به شخصه می‌تواند همان‌طور که یک شبه قطر را تحریم کرد، ایران را بسته به فضای سیاسی حاکم بر کشورهای منطقه‌ای مشمول این قاعده قرار دهد.
حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه ما باید دیپلماسی خود را خصوصا در حوزه اقتصادی قوی‌تر کنیم، اظهار داشت: هدف برجام گشایش در حوزه اقتصادی بود و نه امنیتی زیرا ما در حوزه امنیتی مشکلی نداشته و در اوج و اقتدار بودیم، اگرچه براساس شواهد و قرائن گشایش کاملی هم در بحث اقتصادی صورت نگرفته است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: اقدامات دولت ترامپ، مصوبات مجلس سنا و تمامی فشارها حاکی از آن است که طرف غربی نه تنها الزامی در اجرای برجام نمی‌بینند بلکه گرایشی هم برای عملیاتی‌سازی آن ندارد.
انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *