چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار جامعه / مستندی در مورد موثق بودن خانه هوشنگ ابتهاج در دست نداریم/ موزه ابتهاج در رشت تأسیس می‌شود

مستندی در مورد موثق بودن خانه هوشنگ ابتهاج در دست نداریم/ موزه ابتهاج در رشت تأسیس می‌شود

به گزارش خبرآنلاین : مستندی در مورد موثق بودن خانه هوشنگ ابتهاج در دست نداریم/ موزه ابتهاج در رشت تأسیس می‌شود مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان گفت: «هنوز هیچ مستند دقیقی در مورد موثق بودن خانه مطرح‌شده متعلق به استاد ابتهاج در دست نیست. البته قطعاً اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان در پی آن است برای استاد ابتهاج به‌عنوان یکی از مفاخر ایران و گیلان یک موزه در…

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از رضا علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: «در سال گذشته یکی از اعضای شورای شهر رشت و شهردار منطقه ادعا کردند که خانه‌ای در محله استادسرای شهر رشت متعلق به خانواده هوشنگ ابتهاج است. اما هنوز هیچ سند و مدرک مستندی در این خصوص به‌دست کارشناسان ما در اداره نرسیده است. متأسفانه مالک فعلی نیز همکاری لازم را برای احصای این موضوع انجام نمی‌دهد.»

او در ادامه گفت: «درخصوص ملک مورد نظر و موثق بودن آن در خصوص اقامت شاعر بزرگ ایرانی و گیلانی هوشنگ ابتهاج در آن برای اداره‌کل موضوع در هاله‌ای از ابهام است. در ادامه بررسی‌ها ادعای دیگری مطرح شد که پلاک دیگری در واقع محل خانه ابتهاج بوده است.»

علیزاده گفت: «نه‌تنها مستندات کافی برای تشکیل پرونده وجود ندارد بلکه مالک فعلی هم اجازه ورود به کارشناسان ثبت معاونت میراث‌فرهنگی استان را نداده است و بررسی فنی ملک با مشکل و محدودیت جدی مواجه است.»

او با اعلام آمادگی کامل اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان برای همکاری در این زمینه گفت: «عضو شورای شهر رشت و شهردار منطقه که این موضوع را اعلام کردند، هیچ‌گونه همکاری انجام نداده‌اند و از طرف دیگر این موضوع به فضای غیرکارشناسی و غیرفنی کشیده شده است. پیش از این یکی از اعضای شورا و شهردار منطقه که ادعای تعلق ملک به خانواده ابتهاج را داشته‌اند، خواستار تهاتر ملک یا تملک شده بودند که این کار انجام نشد.»

علیزاده در انتها گفت: «هوشنگ ابتهاج (سایه) افتخار رشت، گیلان و ایران است، قطعا ما در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان در پی آن هستیم که یک موزه مناسب برای این شاعر بزرگ تأسیس کنیم و در این راه همکاری همه ارگان‌ها و اشخاص را می‌طلبیم.»

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : مستندی در مورد موثق بودن خانه هوشنگ ابتهاج در دست نداریم/ موزه ابتهاج در رشت تأسیس می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *