پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار پلیس / بیش از ۱٫۶ میلیون نفر اتباع خارجی در ایران زندگی می کنند

بیش از ۱٫۶ میلیون نفر اتباع خارجی در ایران زندگی می کنند

به گزارش ایرنا : بیش از ۱٫۶ میلیون نفر اتباع خارجی در ایران زندگی می کنند به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ و نتایج جدول ‘جمعیت برحسب جنس، سن و تابعیت’ از مجموع افراد ساکن در ایران در زمان سرشماری ۳۴ هزار و ۵۳۲ نفر تابعیت کشور عراق و ۱۴ هزار و ۳۲۰ نفر تابعیت کشور پاکستان را…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ و نتایج جدول ‘جمعیت برحسب جنس، سن و تابعیت’ از مجموع افراد ساکن در ایران در زمان سرشماری ۳۴ هزار و ۵۳۲ نفر تابعیت کشور عراق و ۱۴ هزار و ۳۲۰ نفر تابعیت کشور پاکستان را داشته‏اند.
بررسی نتایج جداول ‘جمعیت برحسب جنس، سن و تابعیت در نقاط شهری و روستایی’ نیز نشان می‏دهد بخش عمده‏ای از جمعیت با تابعیت افغانستان در نقاط شهری ایران زندگی می‏کنند. بر این اساس، یک میلیون و ۲۴۲ هزار نفر و ۳۳۲ نفر با تابعیت افغانستان در نقاط شهری و ۳۴۰ هزار و ۹۶۸ نفر در نقاط روستایی ساکن هستند.
استان تهران حدود یک سوم از افراد افغان را در خود جای داده است. استان کردستان از این نظر با داشتن ۱۸ نفر که تابعیت افغانستان دارند رتبه آخر را به خود اختصاص داده است.
همچنین نتایج سرشماری نشان می دهد، ۷۱۳ نفر تابع کشور ترکیه و ۲۰هزار و ۸۴۴ نفر تابع دیگر کشورها در ایران زندگی می کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : بیش از ۱٫۶ میلیون نفر اتباع خارجی در ایران زندگی می کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *