سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار سیاست / العربیه مدعی شد: عربستان ۳ نفر از نیروهای سپاه را بازداشت کرد

العربیه مدعی شد: عربستان ۳ نفر از نیروهای سپاه را بازداشت کرد

به گزارش آفتاب : العربیه مدعی شد: عربستان ۳ نفر از نیروهای سپاه را بازداشت کرد همچنین وزارت اطلاعات عربستان با صدور بیانه‌ای مدعی شد که روز جمعه ۳ نظامی ایرانی را که به مناطق نفتی مرجان در این کشور نزدیک شده بودند را دستگیر کرده‌اند.

آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- یک رسانه سعودی مدعی بازداشت ۳ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب در نزدیکی میدان نفتی مرجان شد. عکس 139054_175 العربیه مدعی شد: عربستان ۳ نفر از نیروهای سپاه را بازداشت کرد
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ العربیه طی خبری مدعی شد که گشت دریایی عربستان روز جمعه ۳ نفر از نیروهای سپاه پاسداران را نزدیک میدان نفتی مرجان بازداشت کرده‌اند.
همچنین خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از یکی از مقام‌های این کشور گزارش داده که صبح روز جمعه گذشته سه قایق با پرچم‌های سفید و قرمز با سرعت زیاد وارد پایگاه نفتی این کشور شدند و نیروهای دریایی عربستان به آنها شلیک کرد.
به گفته این خبرگزاری دو قایق فرار کردند اما سرنشینان یک قایق دیگر بازداشت شدند. عربستان می‌گوید در این قایق اسلحه و مواد منفجره بوده است.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، خبرگزاری رسمی عربستان اشاره‌ای به ملیت سرنشینان و مالک قایق‌ها نکرده است.

به گزراش تسنیم این خبر در حالی منتشر می‌شود که “مجید آقابابایی” مدیرکل امور مرزی وزارت کشور دو روز پیش با تأیید کشته شدن یک صیاد ایرانی توسط گارد مرزبانی عربستان گفت: ۲ قایق ایرانی که در حال ماهی‌گیری در آب‌های خلیج فارس بودند بر اثر امواج دریا از مسیر خود خارج می‌شوند.
وی افزود: بر این اساس و بدون تأیید این مسئله که قایق‌های ایرانی وارد مرزهای عربستان شوند، تیراندازی از سوی گارد مرزبانی این کشور به‌سوی قایق‌های ایرانی صورت می‌گیرد و یک صیاد ایرانی بر اثر اصابت تیر به کمرش کشته می‌شود.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور تصریح کرد: این کار عربستان مطابق با اصول انسانی نبوده و حتی با فرض ورود قایق‌های ایرانی به مرزهای عربستان بر اثر امواج دریا آنها مجاز به شلیک به‌سوی قایق‌های ایرانی نبودند.
آقابابایی تصریح کرد: ما در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مشخص شود که آیا قایق‌های ایرانی وارد مرز عربستان شده بودند یا خیر. این کار عربستانی‌ها مطابق با اصول انسانی و دریانوردی نبوده است.

منبع خبر : آفتاب

بخش های مرتبط : العربیه مدعی شد: عربستان ۳ نفر از نیروهای سپاه را بازداشت کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *